Ne, Podpsiový řád se použije pouze tehdy, když má dokument povahu zavázat univerzitu navenek.
Ne, jedná se pouze o jedno z kritérií. Podepisování může spadat do působnosti někoho jiného nebo to může být vyhrazeno rektorovi/kvestorovi nebo se použijí pravidla ve speciálním předpisu (v podrobnostech čl. 3 Metodiky).
V takovém případě dokument podepíše rektor, jelikož má tzv. zbytkovou působnost.
Toto vyplyvá z čl. 5 Podpisového řádu, ale zejména se jedná o pracovní smlouvy, dohody o pracích konaných mimo pracovní poměr, plné moci a pověření, smlouvy týkající se úvěru, darovací smlouvy apod.
Ano, ale pouze na základě plné moci.
Tento předpis bude svou povahou speciální k Podpisovému řádu a použije se přednostně. Jedná se typicky o směrnici rektora č. 3/2025 K zadávání veřejných zakázek.